Zmiany Allegro od 4 stycznia 2021 roku – SMART, PROWIZJE, RABATY

Rynek e-commerce jest płynny jak żaden inny. Allegro nie pozostając w tyle ciągle zmienia swoje zasady współpracy. Przedstawiamy krótkie podsumowanie najnowszych zmian.

  • Allegro ma zamiar automatycznie odpowiadać na najczęstsze pytania klientów – spodziewać można się małego chaosu w związku z automatycznymi odpowiedziami.
  • Zamiast Paczkomaty InPost pojawi się opcja Allegro Paczkomaty InPost – tylko w ramach niej będzie działać SMART.
  • Sprzedawcy będą dopłacać do przesyłek SMART. – 0,99 groszy brutto do 100 złotych i 1,99 zł brutto dla zamówień do 100 zł. Oznacza to, że Twoja marża na produktach do 100 zł powinna wzrosnąć o około 1,1%, abyś zniwelował tą dodatkową opłatę. (jeżeli nie nadajesz swoich paczek tego samego dnia i nie docierają do klienta dnia następnego)
  • Zautomatyzowany ma zostać proces zwrotu prowizji od sprzedaży (nazywanego przez Allegro: rabatem transakcyjnym).
  • Program Szybkich Dostaw, od 4 stycznia do 31 grudnia 2021 roku, Allegro skłania się ku dopłacaniu do przesyłek. Warunki jakie należy spełnić: tylko Allegro Smart!, wysyłka do 24 godzin lub natychmiast, ustalona szybka godzina dla przewoźnika, skuteczność powyższych na poziomie 95%, Zamówienie wysłane w dniu jego złożenia, a paczka musi zostać wydana do doręczenia następnego dnia kalendarzowego – ciekawe jak tutaj zadziała 24 godziny skoro ma być wysłane tego samego dnia w momencie złożenia. Jest to inaczej nazwana dostawa na drugi dzień z przerzuceniem na sprzedawców parcia wywieranego na kurierach.
  • Wysyłka w weekendy i święta – tutaj możemy jedynie zyskać rabat, a nie stracić. Jednak jest to pierwszy krok do wysyłania produktów również w święta – wszystko zostanie zapewne ocenione na podstawie statystyk z tego programu dla przyszłych zmian regulaminu.
  • Rabat, który można otrzymać wynosi dodatkową prowizję – czyli sprzedawcy wysyłający tego samego dnia, których paczki docierają na drugi dzień prowizji dla SMART płacić nie będą musieli.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

Więcej porad

Sprawdź wszystko

Leave a Comment