Zmiany Allegro od 4 stycznia 2021 roku – SMART, PROWIZJE, RABATY

Rynek e-commerce jest płynny jak żaden inny. Allegro nie pozostając w tyle ciągle zmienia swoje zasady współpracy. Przedstawiamy krótkie podsumowanie najnowszych zmian.

  • Allegro ma zamiar automatycznie odpowiadać na najczęstsze pytania klientów – spodziewać można się małego chaosu w związku z automatycznymi odpowiedziami.
  • Zamiast Paczkomaty InPost pojawi się opcja Allegro Paczkomaty InPost – tylko w ramach niej będzie działać SMART.
  • Sprzedawcy będą dopłacać do przesyłek SMART. – 0,99 groszy brutto do 100 złotych i 1,99 zł brutto dla zamówień do 100 zł. Oznacza to, że Twoja marża na produktach do 100 zł powinna wzrosnąć o około 1,1%, abyś zniwelował tą dodatkową opłatę. (jeżeli nie nadajesz swoich paczek tego samego dnia i nie docierają do klienta dnia następnego)
  • Zautomatyzowany ma zostać proces zwrotu prowizji od sprzedaży (nazywanego przez Allegro: rabatem transakcyjnym).
  • Program Szybkich Dostaw, od 4 stycznia do 31 grudnia 2021 roku, Allegro skłania się ku dopłacaniu do przesyłek. Warunki jakie należy spełnić: tylko Allegro Smart!, wysyłka do 24 godzin lub natychmiast, ustalona szybka godzina dla przewoźnika, skuteczność powyższych na poziomie 95%, Zamówienie wysłane w dniu jego złożenia, a paczka musi zostać wydana do doręczenia następnego dnia kalendarzowego – ciekawe jak tutaj zadziała 24 godziny skoro ma być wysłane tego samego dnia w momencie złożenia. Jest to inaczej nazwana dostawa na drugi dzień z przerzuceniem na sprzedawców parcia wywieranego na kurierach.
  • Wysyłka w weekendy i święta – tutaj możemy jedynie zyskać rabat, a nie stracić. Jednak jest to pierwszy krok do wysyłania produktów również w święta – wszystko zostanie zapewne ocenione na podstawie statystyk z tego programu dla przyszłych zmian regulaminu.
  • Rabat, który można otrzymać wynosi dodatkową prowizję – czyli sprzedawcy wysyłający tego samego dnia, których paczki docierają na drugi dzień prowizji dla SMART płacić nie będą musieli.

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *