Umowa z firmą SEO – na co zwrócić uwagę

Firm SEO jest wiele – jedne są lepsze, a drugie gorsze. Niestety największym zagrożeniem dla potencjalnych klientów jak i samej branży są firmy SEO, które nie dość, że podpisują niekorzystne umowy to dodatkowo nic nie robią dla swoich klientów – właściwie zajmują się tylko podpisywaniem umów.

Dział prawny i dział sprzedaży to jedyne dwa prężnie działające działy takich firm i niekiedy tylko dwa istniejące. Co zrobić, żeby nie dać się oszukać w kilku naprawdę prostych krokach?

  1. Szukaj opinii o firmie dalej niż na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, pierwszą stronę łatwo zapełnić kiedy robi się WHITE PR dla danej firmy.
  2. Kiedy napiszesz na Facebookowej grupie pytanie – nagle są 3 komentarze, które polecają tę firmę i ani jednego więcej – uważaj, oznacza to, że firma ostro promuje swoją obecność, a z firmą SEO jest jak z mechanikiem, to my musimy znaleźć tego dobrego i zaufanego sami.
  3. Firma jest 3 odnogą jakiejś innej firmy lub spółki – szukaj firm, które promują siebie i nie są kolejną marką w portfolio dużej firmy, która uruchamia je co chwilę.
  4. Czytaj umowę – pół-roczny okres wypowiedzenia, zaplecza przechodzące na własność firmy SEO, gigantyczne i nie adekwatne kary za zerwanie umowy przed czasem – wszystko to powinno przykuć Twoją uwagę.
  5. Brak portfolio – choć nie ma zwyczaju chwalenia się w tej branży, coś w portfolio być powinno – co ważne interesują Ciebie strony gdzie widać dane innej firmy, a nie podstawione witryny słupy.

Powyższe 5 punktów powinno pozwolić każdemu uchronić się przed niewłaściwą umową, której konsekwencje mogą ciągnąć się naprawdę bardzo długo.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

Więcej porad

Sprawdź wszystko

Leave a Comment