PrestaShop 1.7.5.0 BETA wydana – sprawdzamy co nowego

8 listopada 2018 roku światło dzienne ujrzała nowa wersja beta oprogramowania PrestaShop oznaczona numerem 1.7.5.0 – przynosi ona trochę zmian i nowości dlatego też zdecydowałem się opisać tutaj cóż dokładnie się dzieje.

Nowy moduł ps_faviconnotificationbo

Pośród wprowadzonych nowości znajdziemy nowy moduł ps_faviconnotificationbo (można go już pobrać tutaj), który wyświetla tylko w panelu administratora ilość powiadomień w formie numerycznej, która obecnie na nas czeka.

Nowe funkcjonalności i zmiany w panelu administratora

Pośród zmian wymienić należy, że dane dotyczący migracji sklepu znajdują się teraz w Traffic & SEO (Ruch i SEO) -> SEO & url page. Prócz tego zaawansowane parametry przeniesione zostały do Webservice -> listing. 

Uruchomiana została strona logów, przeniesiona strona dotycząca ustawień e-mail, zoptymalizowano system wyszukiwania i przeniesiono stronę dotyczącą form płatności. 

Najwięcej zmian jak widać dotyczy przenoszenia stron i ich lokalizacji – jeżeli więc nie będziecie mogli czegoś znaleźć nie denerwujcie się – gdzieś to jest, ale nie tutaj gdzie szukacie. 

Zmian jest oczywiście o wiele więcej – wyłuskałem póki co te najważniejsze dla administratorów sklepów. 

Link do pobrania wersji testowej: https://www.prestashop.com/pl/poprzednie-wersje

Źródło: https://assets.prestashop2.com/pl/system/files/ps_releases/changelog_1.7.5.0-beta.1.txt

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *