Niewłaściwy sposób na zamianę tekstu na inny

W tym, krótkim poradniku prezentuję nie do końca właściwą metodę zamianę tekstu na inny z użyciem JS.

Miałeś kiedyś przypadek gdy nie mogłeś mimo usilnych prób zmienić tekstu tłumaczenia? Niestety często sporo z nas ma z tym problem.

Najbardziej właściwą metodą jest oczywiście poprawa tłumaczenia, jednak jeżeli nie masz na nią czasu lub dostałeś projekt “po kimś” i brak budżetu na działania właściwe ze sztuką możesz uciec się do prostej sztuczki.

Posiada ona niestety kilka wad. Po pierwsze w przypadku strony z wieloma językami kod nam się komplikuje, a po drugie zmian nie wprowadzamy z panelu i jest to opcja totalnie nie odporna na aktualizacje motywu.

Skoro wiemy już o zagrożeniach teraz sama metoda, a wygląda ona następująco:

  1. Otwieramy plik custom.js (assets/js – w Twoim motywie),
  2. Dodajemy kod

[php] $(document).ready(function() { $(‘#adreselementu > p’).text(‘Tekst, który zostanie wstawiony do środka tego elementu’); });[/php]

W ten oto sposób podmieniamy zawartość w znaczniku p w elemencie #adreselementu na “Tekst, który zostanie wstawiony do środka tego elementu”.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

Więcej porad

Sprawdź wszystko

Leave a Comment