Błąd zabezpieczeń – sklep na PrestaShop i Facebook

Niektóre osoby, które rozpoczynają promocję swojego sklepu na Facebooku rozbijają się o tzw. błąd zabezpieczeń – innymi słowy przeglądarka Facebooka nie chce przepuścić użytkownika na stronę sklepu.

Jest to o tyle nieprzyjemna sprawa, że nasze działania reklamowe tracą sens ponieważ praktycznie wszyscy, którzy wchodzą z Facebooka na witryny internetowe używają przeglądarki tej firmy, która wbudowana jest w aplikację.

Błąd zabezpieczeń na Facebooku

Sam błąd prezentuje się jak na zrzucie ekranu poniżej. Świadczy on o brakach w ustawieniach, błędnej konfiguracji lub o fakcie, że wygasł nam certyfikat SSL.

Całą naprawdę błędu zaczynamy od wejścia na https://developers.facebook.com/tools/debug i sprawdzenia błędu z którym mamy się zmierzyć. Błędy dla naszej domeny prezentują się następująco:

Jak widzimy na początku mamy błąd z tagiem obrazka, następnie błędy z innymi tagami (w tym opisowym) – nie są one związane z błędem certyfikatu i z powodu tych błędów Facebook nie blokuje dostępu w swojej przeglądarce do witryny. Natomiast dla poniższe błędy – czyli SSL Error świadczący o tym, że Facebook nie umie poradzić sobie z sprawdzeniem poprawności formularza i drugi czyli Crul Error: 60 (SSL_CACERT) świadczący o niewłaściwej konfiguracji serwera – jeden ze sposobów na rozwiązanie tego problemu znaleźć można tutaj – https://stackoverflow.com/questions/29822686/curl-error-60-ssl-certificate-unable-to-get-local-issuer-certificate.

Osoby posiadające serwery na hostingach współdzielonych muszą w tej sprawie zgłosić się do administracji serwera, same nie będę miały możliwość wprowadzenia takich zmian jak sugeruje poradnik.

Zanim za cokolwiek się weźmiemy sprawdźmy czy certyfikat nie wygasł. Jeżeli hosting nam nie pomógł, a certyfikat nie wygasł sprawdzamy certyfikat testem na https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html.

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *