Błąd zabezpieczeń – sklep na PrestaShop i Facebook

Niektóre osoby, które rozpoczynają promocję swojego sklepu na Facebooku rozbijają się o tzw. błąd zabezpieczeń – innymi słowy przeglądarka Facebooka nie chce przepuścić użytkownika na stronę sklepu.

Jest to o tyle nieprzyjemna sprawa, że nasze działania reklamowe tracą sens ponieważ praktycznie wszyscy, którzy wchodzą z Facebooka na witryny internetowe używają przeglądarki tej firmy, która wbudowana jest w aplikację.

Błąd zabezpieczeń na Facebooku

Sam błąd prezentuje się jak na zrzucie ekranu poniżej. Świadczy on o brakach w ustawieniach, błędnej konfiguracji lub o fakcie, że wygasł nam certyfikat SSL.

Całą naprawdę błędu zaczynamy od wejścia na https://developers.facebook.com/tools/debug i sprawdzenia błędu z którym mamy się zmierzyć. Błędy dla naszej domeny prezentują się następująco:

Jak widzimy na początku mamy błąd z tagiem obrazka, następnie błędy z innymi tagami (w tym opisowym) – nie są one związane z błędem certyfikatu i z powodu tych błędów Facebook nie blokuje dostępu w swojej przeglądarce do witryny. Natomiast dla poniższe błędy – czyli SSL Error świadczący o tym, że Facebook nie umie poradzić sobie z sprawdzeniem poprawności formularza i drugi czyli Crul Error: 60 (SSL_CACERT) świadczący o niewłaściwej konfiguracji serwera – jeden ze sposobów na rozwiązanie tego problemu znaleźć można tutaj – https://stackoverflow.com/questions/29822686/curl-error-60-ssl-certificate-unable-to-get-local-issuer-certificate.

Osoby posiadające serwery na hostingach współdzielonych muszą w tej sprawie zgłosić się do administracji serwera, same nie będę miały możliwość wprowadzenia takich zmian jak sugeruje poradnik.

Zanim za cokolwiek się weźmiemy sprawdźmy czy certyfikat nie wygasł. Jeżeli hosting nam nie pomógł, a certyfikat nie wygasł sprawdzamy certyfikat testem na https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html.

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

Więcej porad

Sprawdź wszystko

Leave a Comment